Přebor České republiky, Česká obec sokolská

V neděli 12. 11. 2017 se uskutečnil Přebor České republiky ve sportovní gymnastice, České obce sokolské v Praze. Závod pořádal Sokol Žižkov II. Do závodu se ze Vsetína kvalifikovala z  Přeboru Moravy pouze devítiletá Natálie Martináková. V závodě soutěžily ty nejlepší gymnastky ze sokolských oddílů celé České republiky. Na startu se předvedly  závodnice bez rozdílů výkonnosti rozděleny pouze dle věkových kategorií.

Natálka začínala na přeskoku, skákala přemet přes přeskokový stůl a ukázala, že umí. Dostala od rozhodčích krásných 10,600 bodů. Pokračovala na bradlech, kde jsem nastupovali do závodu s bodovou ztrátou z důvodu menší obtížnosti. Bradla jsou naše nejméně oblíbené nářadí. Natálce se sestava nepovedla, přetočený toč vzad a zaváhání při přechodu na vyšší žerď zapříčinil nízkou známku, dostala 8,300 bodu. Na kladině a prostných cvičila velmi pěkně, předvedla vše, jak měla natrénováno. Ztrátu z bradel již ale nedokázala dohnat. Celkový počet bodů nakonec stačil na 35. místo. Natálka sice získala méně bodů než v Ostravě, ale porazila více závodnic než v kvalifikaci. Viditelně byli rozhodčí na všechny přísnější. Odvezla si z Prahy spoustu zážitků a především cenné zkušenosti. Natálku trénuje Jana Baranová a Mirek Herda.

Natálce moc děkujeme za vzornou reprezentaci.