Přebor zlínského kraje žen

V sobotu 18. 11. 2017 se konal Přebor zlínského kraje ve sportovní gymnastice žen v Rožnově pod Radhoštěm. Vsetín do bojů o medaile vyslal 14 gymnastek. Naše závodnice vybojovaly devět medailí!

V kategorii výkonnostního stupně 1 mladších žákyň bojovalo o titul přebornic hned šest závodnic, ve dvou družstvech.

Družstvo TJ Sokol Vsetín „A“ (Martináková, Matúšová a Novosadová) vybojovalo krásné druhé místo a družstvo TJ Sokol Vsetín „B“ (Zajíčková, Zemánková a Hlaváčová) dosáhlo na 5. místo. Natálka Martináková pak přidala ještě jednu stříbrnou medaili v soutěži jednotlivkyň a zároveň poprvé překonala pomyslnou hranici 60 bodů. Rozervu si schovala do dalších bojů, když spadla na kladině. Zbytek závodu zajela bez chyby. Míša Matúšová se umístila na nepopulárním, ale přesto krásném čtvrtém místě. Na 12. místě se umístila Amálka Zemánková, 13. místo patřilo Janičce Novosadové, která ve svých 7. letech šla VS1 poprvé a hned s přehledem splnila potřebný počet bodů. Janičce moc gratulujeme. Patnáctá příčka patřila Elišce Zajíčkové a 20. místo Julince Hlaváčové.

Mezi žákyněmi B jsme měli zastoupení v družstvu Uherského Ostrohu, kde na hostování závodila naše Míša Stuchlíková.

Michalka si v družstvech vybojovala krásné první místo. Nevyhnula se hrubé chybě na bradlech a nakonec to v jednotlivkyních bylo až 8. místo, zasluhuje ale obrovskou pochvalu za kladinu, prostná i přeskok.

V kategorii žákyň C jsme měli opět celé družstvo (Blizňáková, Sedlaříková a Holbová.  Holky cvičily velmi dobře. Vybojovaly další stříbro pro Vsetín. A navíc … to konečně cinklo i zlatě, zásluhou Nely Holbové, která vyhrála a získala tím i titul přebornice pro rok 2017. Nelči moc gratulujeme. Třetí místo a bronz patřil Sáře Sedlaříkové. Barča Blizňáková dosáhla na místo.

Poslední družstvo (Turková, Turýnová a Plšková A.) závodilo v kategorii juniorek C. Kde v družstvech chyběla konkurence, holky byly první. Mezi jednotlivými … obsadila Adriana Turková 2. místo, Adélka Plšková 3. místo a Lucka Turýnová po nezdaru na přeskoku byla čtvrtá.