Gymnastický víkend v Praze

V sobotu 10. 11. 2018 proběhl závod Memoriál Věry Medové v Praze a v neděli 11. 11. 2018 pak Přebor České republiky České obce sokolské. Obou závodů se zúčastnila vsetínská Natálie Martináková.

V sobotu předvedla Natálka krásné výkony, svým bezchybným cvičením si zaslouženě vybojovala cenné 8. místo z 33 startujících závodnic. Memoriál Věry Medové je prestižní závod žákyň, letos probíhal již 30. ročník na počest československé reprezentantky. Natálka začínala na přeskoku, kde získala 5tou nejvyšší známku (11,300 bodu). Na bradlech udržela standart (10,800 bodu). Na kladině víme, že máme co zlepšovat (11,100 bodu), ale prostná Natálka „vystřihla“ nádherně (11,650 bodu).

V neděli Natálka nastoupila do velmi náročného závodu, kde patřila mezi nejmladší závodnice. Poprvé závodila za starší žákyně, v kategorii děvčat 10 až 12 let. To znamená, že závodila s holkami i o dva roky staršími, což v gymnastice jde velmi vidět. Natálka se nezalekla a i přes chybu na bradlech (nepovedenou stojku) bojovala a předvedla krásný přeskok, kladinu i prostná. Vybojovala si v konkurenci nejlepších 40 gymnastek ČR 35. místo. Velkým úspěchem byl již samotný postup na finále závodu pořádaného Českou obci sokolskou, ovšem nejcennější jsou zkušenosti. Natálka zasluhuje obrovskou pochvalu za bojovnost. ♥