Kvalifikace na MČR ve Znojmě! Jsme tam …

Kategorie VS2A (starší žákyně, 8 – 10 let) měla tři kvalifikační závody. Děvčata začínala 19. 5. 2018 Memoriálem Marie Široké v Praze, následoval 26. 5. 2018 Memoriál M. Kojdeckého v Ostravě a vše se završilo 9. 6. 2018 třetím Kvalifikačním závodem v Brně. Z kvalifikačních závodů postupuje přímo 46 závodnic, dalších 10 divokých karet bude rozdáno dle výsledků z jednotlivých krajských přeborů. Své zastoupení v této konkurenčně náročné a nejobsazenější kategorii měl i oddíl sportovní gymnastiky TJ Sokol Vsetín. V kategorii bojovala o postup na Mistrovství ČR vsetínská Natálie Martináková

Natálka do bojů nastupovala jako přebornice kraje a výkonnostní stupeň měla splněn z Krajského přeboru ve Zlíně, kde vyhrála a nasbírala 70,830 bodu. V Praze vybojovala v konkurenci 81 gymnastek celkově 56 místo. Získala zde celkem za své cvičení 66. 367 bodů. Věděli jsme, že Natálka musí do dalšího závodu přidat, že to umí daleko lépe. V Ostravě se Natálce nevedlo, hrubá chyba na bradlech ji odsunula na 45. místo (celkem závodilo 49 děvčat). Bodově se propadla na 63,250 bodů. „Naděje pořád je, ale musíme do toho dát všechno! Příprava na tento závod se nesla v tomto duchu … společně s Natálkou jsme předělaly sestavu na prostných, trénovaly jsme bradla a také přeskok. Tímto děkujeme i Gymnastice Zlín, kde Natálka trénovala prostná na čtverci, které na Vsetíně nemáme.“

Závod v Brně pro nás nezačal vůbec dobře, Natálce se nepovedly bradla dle našich představ, známka 15,500 bodů nebyla nic moc. Věděli jsme ale, že to není ztraceno, utřely jsem Natálce slzy a soustředily jsme se na další nářadí. Kladinu. Natálka zacvičila velmi pěkně, předvedla své osobité a jisté cvičení, dostala krásných 18,100 bodu. Na prostných ještě trochu nejistě v nové choreografii ale dobře, za prostná získala Natálka 17,500 bodu a překonala tím své dosavadní výsledky, změna hudby měl smysl. Na přeskok jsme nastupovaly s tím, že musíme získat co nejvíce, Natálka získala nádherných 19,700 bodu. Přeskok vyhrála a celkově získala 70,700 bodů, vyrovnala výsledek ze Zlína. Celkově se v Brně umístila na 23. místě. Gratulujeme …

Díky povedenému závodu v Brně Natálka přímo postupuje na Mistrovství ČR do Znojma, které se bude konat 23. – 24. 6. 2018. Společně s Natálkou pojedou na MČR i Míša Stuchlíková (žákyně B) a Johanka Kocurková (ženy B). Holkám děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme mi jo do posledního závodu sezóny dost sil a spoustu štěstí.