Přebor Moravy ČOS, Ostrava

V neděli 21. 10. 2018 se konal závod ve sportovní gymnastice Přebor Moravy České obce sokolské v Ostravě. Již tradičně se konal v tělocvičně oddílu TJ Sokol Moravská Ostrava I. 

V kategorii mladších žákyň závodilo družstvo ve složení Novosadová Jana, Hlaváčová Julie společně s Košutovou Ivou a Löfflerovou Kristýnou z oddílu Gymnastika Zlín, které hostovaly v družstvu TJ Sokol Vsetín.

Nejvíce se dařilo Košutové Ivě, která dosáhla na krásné 12. místo. Löfflerová Kristýna obsadila 23. příčku. „Holkám moc děkujeme za skvělý výkon a vzornou pomoc. Zároveň jim moc gratulujeme k postupu na Přebor ČR ČOS do Prahy, kde i nadále budou reprezentovat náš oddíl.“ Velkou pochvalu zasluhují i naše malé naděje, především za bojovnost. Julie se umístila na 34. místě a Jana na 35. místě. Holkám se závod příliš nepovedl, ale vzhledem k tomu, že patřily mezi nejmladší, nemají se za co stydět.

Mezi staršími žákyněmi bojovaly o postup na Přebor ČR do Prahy hned dvě vsetínské závodnice. Velkou pochvalu zasluhuje Martináková Natálie, která startovala mezi staršími žákyněmi poprvé. Ne úplně všechno se jí povedlo, ale i tak si vybojovala postup a bude reprezentovat oddíl na Přeboru ČR. Umístila se na 25. místě a my věříme, že v Praze vystoupá výše. Ve stejně kategorii startovala i Stuchlíková Michaela, Míši se závod moc nevyvedl, chyby na kladině ji připravily o lepší umístění i o postup. Umístila se na 31. místě a je pátou náhradnicí.

„Natálce moc děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a přejeme ji do dalších bojů více štěstí a mnoho síly. „

Zároveň moc děkujeme oddílu Gymnastika Zlín s kterým při přípravě Natálky spolupracujeme.

Budeme držet palce celé výpravě … Natálce, Ivě i Kristýnce, aby své výkony ještě vylepšily.