MORAVSKÝ POHÁR 2019

V sobotu 1. 6. 2019 vyvrcholil v Hulíně Moravský pohár 2019. Projekt vytvořený Českým svazem gymnastických sportů, kdy gymnastky za výsledky v šesti závodech získávají body již zná své vítězky. V letošním roce se do Moravského poháru započítávaly výsledky ze závodů Memoriál Vojtěcha Bražiny ve Frenštátě, Závod moravského poháru v Bystřici, Memoriál Miloše Bortla ve Valmezu, Velikonoční závod v Hulíně, Vsetínská kladinka ve Vsetíně, Májový závod v Karviné a Hulín cup.

Vsetínské gymnastky | Foto: Baranová, archiv oddílu

Ze Vsetína v pohárových závodech bojovalo celkem třicet dva gymnastek!

A jak to všechno dopadlo?

Štěpánka Trlicová (300 bodů – 1,1,1,1,1,1) a Natálie Martináková (295 bodů – 1,2,1,1,1,1) dovezly zlaté poháry! Holky nedaly svým soupeřkám sebemenší šanci je z postu vítězek sesadit. Obě vyhrály s obrovským náskokem. Staly se tak držitelkami Moravského poháru pro rok 2019! Julie Hlaváčová bojovala do posledního závodu (228 – 1,2,8,8,4,3) a právě smolné 4 místo ji připravilo o zlatý pohár, Julie se umístila na 2. místě. Jana Novosadová (217 bodů – 3,7,4,6,1,6) vybojovala nakonec nepopulární, přesto velmi pěkné 4. místo. Podobně jako Janča na tom byla i Barbora Mikulajová (175 bodů – 9,9,7,6,7,9), i Barunka brala 4. místo v celkovém Moravském poháru. Michaela Stuchlíková neabsolvovala všechny závody a i přesto se umístila na 4. místě (186 bodů – 5,5,3,2,4). Páté místo vybojovala Pernicová Anežka (194 bodů – 7,10,9,4,2,8). Na krásném 5. místě se umístila i Turková Adriana (192 bodů – 6,6,5,6,4,6).

Další umístění vsetínských gymnastek: 6. Šerá Kristýna, Kocurková Johana, 7. Barvířová Vanessa, Kořenková Lujza, Matúšová Michaela, Plšková Adéla, 9. Sedlaříková Sára, Turýnová Lucie, 10. Zemánková Amálie, 11. Bílková Eliška, Krstevská Jasmína, Zajíčková Eliška, 12. Tilscherová Rozálie, 14. Plšková Barbora, 15. Románková Hana, 16. Jandorová Viktorie, 17. Diatková Sára, 18. Papšíková Aneta, Tilscherová Barbora, 22. Polášková Tina, 24. Nováková Tereza

Horní řada: Tilšerová, Trlicová, Románková, Diatková, Bílková, Šipulová, Kořenková Spodní řada: Pernicová,Barvířová, Šerá | Foto: Baranová, archiv oddílu