Memoriál Evy Bosákové v Praze

Oddíl sportovní gymnastiky TJ Slovan Praha uspořádal již 26. ročník závodu Memoriál Evy Bosákové v Praze. V sobotu 13. 4. 2019 se konal v základní škole na Strossmayerovu náměstí mezinárodní závod žen, juniorek a žákyň v gymnastickém dvojboji. Závodilo se na kladině a prostných. V závodě byly vidět gymnastiky z České republiky, Anglie, Belgie a Ruska. Ze Vsetína závodila Martináková Natálie v kategorii žákyň.  Společně s Natálkou jsme do Prahy odjely sbírat zkušenosti v tak velkém a kvalitou obsazeném závodě.

Natálka začínala na kladině, kde se jí již v rozcvičení příliš nedařilo. Nakonec však, tak jak to většinou bývá nejvíce podcenila to, s čím v rozcvičení neměla problém. Natálka spadla z náskoku, zbytek sestavy předvedla bez hrubých chyb. Po pádu na začátku už však její cvičení nebylo tak jisté, jak to ona umí. Zklamání z jejího cvičení šlo cítit. V sestavě předvedla dva nové prvky, zacvičila výskok roznožmo bočně a přemet vpřed. Pád v gymnastice značí ztrátu jednoho bodu, což většinou v celkovém hodnocení znamená hodně. Zvlášť v tomto kvalitou nadupaném závodě. Společně s Natálkou jsme již do závodu navíc šli se ztrátou bodů za nesplněné požadavky, chybí nám vazba dvou skoků, což však Naty už pilně trénuje. Na prostných předvedla průměrný výkon, který však také neměl vše, co by měl mít a tak v součtu s kladinou to nakonec bylo 23. místo z celkového počtu 33 závodnic. Pád z kladiny nás nakonec stál deset míst v konečném pořadí, což je velká škoda, ale o tom sport je.

„Vítězkou v kategorií žákyň se stala Patricie z Litvínova, ta nakonec porazila všechny soupeřky napříč kategoriemi i ve finále na kladině a stala se celkovou vítězkou celého závodu. S Natálkou Páti fandíme a bylo nám ctí závodit po boku takových již výkony „velkých“ závodnic. Páťa je totiž mimo jiné i medailistkou mistrovství ČR v kategorii kadetek na přeskoku a prostných.“

Natálce gratulujeme a děkujeme. ♥