Moravský pohár v Uherském Ostrohu

V sobotu 7. 10. 2023 se konal již pátý závod Moravského poháru 2023, který pořádá Český svaz gymnastických sportů. Tentokrát se gymnastky setkaly v Uherském Ostrohu. Nechyběly zde ani děvčata ze Vsetína.

TJ Sokol Vsetín, nejmladší žákyně: zleva → Skýpalová, Navrátilová T., Přímalová

Mezi nejmladšími závodnicemi (ročník 2016 a mladší) se nejvíce dařilo Skýpalové Viktorii, která se umístila na 14. místě. Na 19. místě se umístila Přímalová Johana a na 21. místě Navrátilová Táňa.

TJ Sokol Vsetín, mladší žákyně: zleva → Kováčová, Vymazalová, Papšíková E., Trčková, Kabeláčová, Navrátilová L., Vidlářová, Smutková

Mladší žákyně měly v závodě nejsilnější zastoupení. V kategorii ročníku narození 2015 se na 11. místě umístila Vymazalová Sofie a na 14. místě Smutková Viktorie. Velké medailové naděje jsme vkládali do Sandry Vidlářové a ta naše očekávání splnila na výbornou. V kategorii ročníku narození 2014 vybojovala stříbrnou medaili.  Další umístění vsetínských gymnastek: 7. Navrátilová Lada, 8. Trčková Sofie, 9. Kováčová Sára, 10. Papšíková Eliška. V kategorii ročníku 2013 se na 5. místě umístila Kabeláčová Iva. Holkám zdaleka nevyšlo vše dle představ, ale i o tom gymnastika je a věříme, že jich tato zkušenost posune jen a jen kupředu.

TJ Sokol Vsetín, starší žákyně: zleva → Bílková, Papšíková A., Žárská, Pernicová

Mezi staršími žákyněmi panovala po letní, závodní přestávce velká nervozita, a na výsledcích to šlo znát. V kategorii ročníku 2012 – 2011 se děvčata umístila v druhé polovině výsledkové listiny a to následovně: 14. Bílková Eliška, 15. Pernicová Anežka, 16. Žárská Kristýna.

V kategorii ročníku 2010 – 2009 nám velkou radost udělal výsledek Papšíkové Anety, který přidala do celkové sbírky ještě jednu stříbrnou medaili. Zaslouženě vystoupala na stupínky nejlepších.