Ohlédnutím za gymnastickým rokem 2018

V roce 2018 jsme se posunuli opět o něco výše. A to v mnoha směrech. Nechyběli jsme na mistrovských závodech, bojovali jsme s nejlepšími. Vsetínské gymnastky a gymnasté společně vybojovali 49 medailí a pohárů. Zúčastnili jsme se závodů po celé České republice. Děvčata i chlapci se zúčastnili 29 závodů. Závodili jsme ve Frenštátě, Ostravě, Valašském Meziříčí, Hulíně, Prostějově, Kopřivnici, Zlíně, Karviné, Praze, Brně, Znojmě, Bučovicích. Během roku jsme pořádali tři závody. Závod Vsetínská kladinka a O nejlepší vsetínskou gymnastku a o nejlepšího vsetínského gymnastu. V zimě jsme se společně připravovali na soustředění v nové gymnastické hale oddílu Gymnastika Zlín. V létě se gymnastky připravovala na soustředění na Kohútce. Oddíl se každým rokem rozrůstá o desítky členů. V tomto roce máme celkem 196 členů. Stejně jako počet členů rostou každým rokem nároky na trenéry, celkové náklady a především nároky na prostor a čas. Trénujeme pětkrát týdně, celkem trávíme v tělocvičně týdně 23 hodin, o děti se stará 8 školených trenérů. Nově jsou letos všichni trenéři také školenými rozhodčími. Největší složkou v oddíle je zájmová gymnastiky, kde cvičí převážně děvčata a zastávají názor, že jich gymnastika musí především bavit. Dále se oddíl skládá z výkonnostních družstev děvčat, chlapců a přípravek. Mezi oblíbené patří také gymnastika dospělých.

Titul nejlepší vsetínské gymnastky obhájila v roce 2018 Natálie Martináková. Teprve desetiletá, talentovaná naděje vsetínského oddílu. Natálii se v tomto roce podařilo splnit výkonnostní stupeň starších žákyň a posunout se do kategorie žákyň A. V dlouhé historii jako jediná zůstává mezi nejlepšími. Závodila na Mistrovství České republiky ve Znojmě a na Přeboru České republiky ČOS v Praze. Je nejlepší vsetínskou gymnastkou a celkovou vítězkou Vsetínského poháru. Vybojovala zlato v závodě Zlínský sněhulák a zdobí ji titul krajské přebornice pro rok 2018. “Společně s Natálkou nás čeká velmi těžký rok, pokusíme se splnit stupeň žákyň A, vybojovat důležité postupy na MČR a také na LODM v Liberci. ” Natálie se připravuje již také jednou týdně v oddíle Gymnastiky Zlín, i těm patří obrovské poděkování za spolupráci. Natálku ve Vsetíně trénuje Jana Baranová.

Stříbrná pozice v soutěži “Vsetínský pohár” patří Kocurkové Johaně, která přidala do celkové sbírky v tomto roce šest cenných kovů. Johanka bojovala po celý rok se zdravím, a o to cennější všechny její úspěchy jsou. Je přebornicí kraje, účastnicí jarního Mistrovství ČR ve Znojmě, více mistryní ČR v Hulíně. Vybojovala druhé místo v závodě O nejlepší vsetínskou gymnastku. Johanka je nejlepší gymnastkou zlínského kraje v kategorii žen. Johanku trénují Jana Baranová a Radek Hladký.

Bronzové umístění patří teprve osmileté Julii Hlaváčové. Julii zdobí bronz v krajského přeboru, Hulín cupu a je také více mistryní ČR v Hulíně. Druhé místo vybojovala také v závodě o Nejlepší vsetínskou gymnastku. Splnila výkonnostní stupeň mladších žákyň a bude v příštím roce bojovat o postup na MČR. Byla součástí družstva, které vybojovalo čtvrté místo na podzimním krajském přeboru. Čtvrté místo vybojovala Julinka i v závodě Zlínský sněhulák. Julii trénují Jana Baranová a Bohumír Herda.

Čtvrté místo v soutěži Vsetínský pohár vybojovala Novosadová Jana, páté místo patří Stuchlíkové Michaele, šesté místo vybojovala Matúšová Michaela, která již ukončila gymnastickou, závodní činnost. Sedmé místo patří Sedlaříkové Sáře a osmá je teprve šestiletá Anežka Pernicová. Devátá příčka patří Mikulajové Barboře a desáté místo pak Blizňákové Barboře. Další umístění vsetínských děvčat: 11. Zemánková Amálie, 12. Zajíčková Eliška, 13. Turková Adriana, 14. Švagerová Anna, 15. Plšková Adéla, 16. Šerá Kristýna, 17. Holbová Nela, 18. Rolková Veronika, 19. Plšková Barbora, 20. Tilscherová Rozálie, 21. Barvířová Vanessa, 22. Nováková Tereza, 23. Krstevská Jasmína, 24. Polášková Tina, 25. Tilscherová Barbara, 26. Jandorová Viktorie, 27. Turýnová Lucie, 28. Bílková Eliška, 29. Románková Hana a 30. Kořenková Lujza Anna. Celkem se v tomto roce do poháru zařadilo již 33 vsetínských gymnastek. Všem moc gratulujeme.

I chlapcům se v tomto roce dařilo, na Mistrovství ČR postoupil Eduard Pohludek v kategorii nejmladších žáků. Eda byl oceněn titulem Nejlepší vsetínský gymnasta pro rok 2018. Družstvo chlapců se také každým rokem rozrůstá, pan trenér Fojtík má v oddíle letos na starost již dvacítku chlapců. Na podzimním krajském přeboru vybojovalo družstvo vsetínských gymnastů bronzové, třetí místo. V družstvu závodil Eduard Pohludek, Dominik Hrtáň, Eliáš Buzinkai a Denis Mišurec. Chlapci navštěvují i zájmovou gymnastiku a spolupracujeme s lyžařským, vsetínským oddílem, kteří již tradičně v našem oddíle mívají letní přípravu. V mužské složce vsetínské gymnastiky nesmíme zapomenout zmínit Jana Talaše, ten v letošním roce vybojoval pro Vsetín stříbrnou medaili v závodě veteránů v Liberci, ve své věkové kategorii.

Výkonností gymnastika se ve Vsetíně posouvá každým rokem. Velké zastoupení však v oddíle má také zájmová gymnastika a družstva přípravky, bez kterých by následně nebylo na co navazovat. O kroužky je ze stran veřejnosti obrovský zájem. V tomto roce jsme kapacitně rozšířili družstva až na 50 děvčat a během prvního týdne náboru byly místa zaplněny.

Bez podpory MŠMT, města Vsetín, České gymnastické federace, sponzorů (https://sg.sokolvsetin.cz/sponzori) a hlavně rodičů by to však nešlo, a proto obrovské díky patří především Vám. Moc děkujeme!

Další velké díky patří všem trenérům, kteří se v oddíle dětem věnují. Děkujeme!

„Ať už po nohách, nebo po rukách, všem přejeme do nového roku ten správný krok.♥“