Pohár studenstva v Bučovicích

V sobotu 4. 11. 2017 vyslal náš oddíl dvě závodnice do Bučovic, kde pořádali tradiční, mezinárodní závod „Pohár studenstva“ pro žákyně. Za TJ Sokol Vsetín závodily Michaela Matúšová a Natálie Martináková. V družstvu nám vypomohla Amélie Šustalová z Frenštátu pod Radhoštěm, které tímto moc děkujeme …

V závodě se předvedlo hned 18 družstev. Do Bučovic přijela konkurence z celé Moravy. Závodu se zúčastnily gymnastky Vítkovic, Šumperku, Moravské Ostravy, Brna, Prostějova, Uherského Ostrohu, Zlína, Valašské Meziříčí, Hodonína, Bučovic, Moravské Slávie Brno, Ostrožské Nové Vsi a Vsetína. Vsetínské gymnastky se v obrovské konkurenci neztratily. Družstvo TJ Sokol Vsetín dosáhlo na velmi pěkné 9. místo, pustilo před sebe pouze oddíly velkých gymnastických klubů. Mezi jednotlivkyněmi se nejvíce dařilo Natálce Martinákové, která dosáhla na 22. místo. Natálka nebyla bezchybná, zaváhala na kladině, když zapomněla povinný požadavek a přišla tak o 0,500 bodu. V gymnastice to někdy může znamenat velký posun ve výsledcích.  Na prostných patřila se známkou 12,270 bodů mezi nejlepší. Michalka Matúšová se umístila na 35. místě, nedařilo se jí na kladině, kde spadla a přišla tak o cenný bod. Amélie Šustalová z Frenštátu doplnila naše děvčata, a svým výkonem, které nakonec stačilo na 29. místo, pomohla našemu družstvu k lepším výsledkům.