Přebor ČOS, oblast Morava v Ostravě

V neděli 22. 11. 2017 se konal Baby gym cup ve Vítkovicích, kde Vsetín reprezentovalo 10 gymnastek (viz článek z tohoto závodu). Na druhém konci Ostravy se konal Přebor České obce sokolské, oblast Morava, který pořádal oddíl TJ Sokol Moravská Ostrava. V tomto závodě bojovalo 8 závodnic ze Vsetína. Závod byl zároveň kvalifikačním na Přebor České republiky do Prahy.

V kategorii mladších žákyň II, se cvičilo v povinných sestavách dle výkonnostního stupně 1. V této kategorii se nepostupovalo na Přebor ČR. Na 27. místě se umístila Amálka Zemánková. Amálka si jela sestavy vyzkoušet před důležitým krajským přeborem, kde musí splnit tento stupeň. Tentokrát by se jí to povedlo, snad vše zopakuje i v listopadu na kraji. Zářila na přeskoku, kde byla druhá nejlepší. Zároveň má stále ještě bodovou rezervu, protože spadla na kladině. V této kategorii závodila ještě Eliška Zajíčková, která dosáhla na 31. místo. Eliška má stupeň jedna již splněný a na krajském přeboru bude členkou družstva, které bude bojovat o medaile … holky v družstvu doplní Martináková Natálie a Matúšová Michaela. Holkám přejeme do dalšího závodu více štěstí a pevné nervy.

V kategorii mladších žákyň I, se bojovalo o postup na Přebor ČR. Vsetín neměl zastoupení v družstvu a proto byl závod pro holky obtížnější. V konkurenci brněnských gymnastek se úplně neztratily. Nejlépe se umístila Martináková Natálka, která dosáhla na 22. místo. Chybičkám se nevyhnula, chybí nám obtížnost na bradlech, ale Natálka předvedla nové, těžké sestavy a poprala se s tím na výbornou. Nervozita z důležitosti závodu byla vidět. Na informace o postupu budeme čekat. Pokud se to povede, bude to o fous… rozhodovat budou desetiny po sloučení výsledků z oblastních přeborů Moravy a Čech. Mezi závodnicemi se neztratila ani Michalka Matúšová, která patřila mezi nejmladší ve startovním poli. Michalka poprvé závodila na přeskokovém stole, poprvé šla na bradlech v závodě na vyšší žerď, poprvé cvičila prostná na hudbu a poprvé na kladině dělala hvězdu. Pro Michalku to byl velmi těžký závod ale nezklamala, vše zvládla a vybojovala v těžké konkurenci 27. místo. Postupovat nebude, ale zasluhuje obrovskou pochvalu.

V kategorii starších žákyň jsme měli jedno želízko v ohni, o postup na Přebor ČR bojovala Michaela Stuchlíková. Závod jí nevyšel dle představ. Ztratila cenné tři body, když spadla ze stojky na bradlech, z hvězdy na kladině a salta na prostných. Nakonec to stačilo na 27. místo. Míša byla ze závodu nervózní, na jejich výkonech to šlo poznat. „O tom ale gymnastika a celkově sport je, nikdo se vás pak neptá jestli jste předvedla své maximum, nebo ne. Gymnastika je těžký, ale krásný sport.“ Na postup to nejspíš nebude, ale Míšu největší závody čekají až v jarní části sezóny, kde bude obhajovat svůj postup na Mistrovství České republiky. V této kategorii závodily i další vsetínské gymnastky, které ale vzhledem k slabé výkonnosti na bradlech neměli šance na postup. Nejvíce se dařilo Sáře Sedlaříkové, která se umístila na 31. místě. Bára Blizňáková vybojovala 32. místo a Nela Holbová dosáhla na 34. místo. Holky budou příští víkend bojovat o co nejlepší umístění na Mistrovství ČR v céčkových kategoriích v Litomyšli. Holkám přejeme štěstí a hlavně, strach nechejte doma.