Ukončení sezóny v Praze

Oddíl sportovní gymnastiky TJ Sokol Vsetín ukončil závodní sezónu v Praze. V neděli 26. 6. 2016 se nejstarší děvčata zúčastnila závodu „O vázu Horních Počernic“ v Praze. Do hlavního města vyjeli již v pátek, aby si užili společných chvil. Výlet byl pro děvčata také dárkem a odměnou od trenérů za vzornou reprezentaci oddílu po celou dobu závodní sezóny.

Děvčata si pobyt v Praze velmi užila. Společně s trenéry Janou Baranovou a Radkem Hladkým navštívili pražskou Zoo a největší aquapark v Praze. Na vodních atrakcích si užívaly každou chvilku, nejvíce se jim líbila divoká řeka.

20160624_192731u
Družstvo „A“: Kocurková, Holbová, Kovářová, Sedlaříková, Blizňáková a Stuchlíková s výhledem na Vodní nádrž Džbán

Do závodu „O vázu Horních Počernic“ jsme nastupovali s myšlenkou si závod co nejvíce užít. Tentokrát jsem se řídili citátem „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ 🙂 Holky i tak měli v obrovské konkurenci trému a chtěly vyjít ze závodu z úctou a být hrdé na to, co předvedly. Povedlo se to všem a všechny velmi chválíme.

20160626_093614u
Míša Stuchlíková při sestavě na kladině

V kategorii starších žákyň závodily za Vsetín čtyři závodnice. Nejlépe závod, trému a vše kolem zvládla Michaela Stuchlíková. Míša po dlouhé době prošla celým závodem bez větších chyb. S malinkým zaváháním na kladině dosáhla v celkovém hodnocení na krásné 15. místo. Sama překvapena povedenou sestavou na bradlech ukázala, že umí. V konkurenci závodnic z pražských oddílů se neztratila. Zacvičila velmi kvalitně prostná, kde i s drobnou chybou patřila mezi nejlepší. Bez problémů předvedla nejtěžší akrobatickou řadu ve své věkové kategorii, a to mezi staršími žákyněmi patřila mezi nejmladší. V kategorii navíc závodila s děvčaty i o dva roky staršími. Na prostných předvedla jedno z nejčistších provedení v závodě. Ve stejně kategorii závodily i Barča Blizňáková (26.), Nela Holbová (27.), Sára Sedlaříková (28.) a Nicol Kovářová (29.). Závodu se celkem zúčastnilo 31 děvčat. V závodě byly vidět závodnice z Prahy, Brna, Kolína, Děčína, Rosic a Opavy. Všechny děvčata zasluhují velkou pochvalu.

V kategorii Juniorek a žen závodila vsetínská Johana Kocurková. Johy měla velmi těžkou startovní pozici. V kategorii musela cvičit s děvčaty i o deset let staršími. Bylo to pro Johanku velmi těžké. I tak se ale snažila. Chyba na bradlech ji odsunula na dvanácté místo. Velkou pochvalu zasluhuje za nejlépe a nejčistěji zacvičená prostná v celé kategorii, vyrovnala se i Kristýně Opočenské, která je o deset let starší a v tomto roce ji zdobí čtvrté místo z MČR žen v Třinci. Johanka může být se svým výkonem spokojená. Konečným závodem prošla s úctou.