Vsetínský pohár 2019

Rok 2019 je již minulostí, ale všem ještě dlužíme jedno hodnocení. Především pak samotným gymnastkám. „Vsetínského poháru“ se v roce 2019 celkově zúčastnilo již 39 děvčat, kritériem pro zařazení do soutěže je účast na závodech a akcích oddílu.

První místo a titul nejlepší vsetínské gymnastky obhájila Natálie Martináková. Natálie v prosinci přestoupila do spolku Gymnastika Zlín, ale přesto v roce 2019 vzorně reprezentovala ještě oddíl TJ Sokol Vsetín. Natálii ve Vsetíně trénovala Jana Baranová. Za největší úspěch Natálky v tomto roce 2019 považujeme účast na Mistrovství ČR v Černošicích, kde vybojovala 27. příčku a velmi cenné postupové místo pro Zlínský kraj do dalšího roku v kategorii žákyň B. Zdobí ji titul přebornice kraje z jarní části sezóny a byla členkou stříbrného družstva na podzimním krajském přeboru. Vyhrála „Moravský pohár“, kde vybojovala z šesti závodů pět zlatých medailí a jedno stříbro. Obhájila své zlato i v závodě Zlínský sněhulák. Natálie vyhrála dvě zlaté medaile i v závodě Memoriál Jiřího Junka ve Vsetíně, kde si zaslouženě vybojovala zlato ve finále na kladině i v celkovém hodnocení. Přejeme jí, aby se jí ve Zlíně líbilo a sportovně dařilo.

Druhé místo v soutěži „Vsetínský pohár“ vybojovala v roce 2019 Julie Hlaváčová, která také patří do pětice děvčat, které společně s trenérkou Janou Baranovou přestoupily v prosinci do spolku Gymnastiky Zlín. Ve Vsetíně Julii trénovali Jana Baranová a Bohumír Herda. Julii se podařilo vybojovat stříbrný „Moravský pohár“. Julii dále zdobí zlato ze závode ve Frenštátě, bronzová medaile ze závodu Brnkačka v Kopřivnici a Zlínský sněhulák ve Zlíně. Julie je více mistryní z Mistrovství ČR v Hulíně a členkou stříbrného družstva z podzimního krajského přeboru. I Julii přejeme mnoho zdaru ve Zlíně.

Třetí místo vybojovala jedna z nejmladších závodnic zařazených do soutěže. Bronzový pohár patří vsetínské naději, šestileté Štěpánce Trlicové, která se zúčastnila devíti závodů a osmkrát vystoupala na stupně vítězů a aby toho nebylo málo, tak hned šestkrát z toho bylo zlato! Pro Vsetín vybojovala zlatý „Moravský pohár“, který získala za 6 zlatých medailí, nedala soupeřkám šanci a s plným počtem bodů tak zaslouženě vyhrála. Dále vybojovala bronzovou medaili v závodě ve Frenštátu a stříbro v Hulíně. Štěpánku trénuje Lucie Pernicová.

Čtvrté místo v oddílové soutěži vybojovala Jana Novosadová, která je především mistryní ČR z Mistrovství ČR v Hulíně. Pátá příčka patří Stuchlíkové Michaele, která pro Vsetín vybojovala stříbrné medaile v závodě Vsetínská kladinka a v Memoriálu Jiřího Junka ve Vsetíně. Šesté místo vybojovala Anežka Pernicová, kterou zdobí především zlato z Kopřivnice a stříbro z Karviné. Sedmé místo obsadila Johana Kocurková, kterou v tomto roce provázely zdravotní problémy, ale i přesto se vešla mezi deset nejlepších. Osmá příčka patří Vanesse Barvířové, bronzovou medaili vybojovala v závodě Zlínský sněhulák. Deváté místo vybojovala Kristýna Šerá, stala se více mistryní ČR na Mistrovství ČR v Hulíně. Desítku nejlepších uzavřela Eliška Zajíčková, která i přes zranění přispěla stříbrem z krajského přeboru ve Zlíně.

Umístění ostatních vsetínských gymnastek: 11. Turková Adriana, 12. Matúšová Michaela, 13. Kořenková Lujza Anna, 14. Plšková Adéla, 15. Mikulajová Barbora, 16. Sedlaříková Sára, 17. Bílková Eliška, 18. Zemánková Amálie, 19. Tilscherová Rozálie, 20. Krstevská Jasmína, 21. Románková Hana, 22. Šipulová Zuzana, 23. Papšíková Aneta, 24. Turýnová Lucie, 25. Hořáková Karolína a další …