Znojmo gym cup aneb Znojemská kladinka

V sobotu 20. 4. 2019 pořádal Klub sportovní gymnastiky Znojmo pod záštitou města Znojma závod žákyň a žáků ve sportovní gymnastice. Závodu „Znojmo gym cup aneb znojemská kladinka“ se zúčastnilo celkem 204 žákyň z celé České republiky v povinných i volných sestavách. Ze Vsetína odjely do Znojma bojovat čtyři děvčata.

Julie Hlaváčová a její janošík na kladině | Foto: Baranová, archiv oddílu

V kategorii VS4B mladší startovala Julie Hlaváčová. Julinka si závod jela pouze vyzkoušet, mezi žákyněmi závodila poprvé. Měla těžší sestavy, poprvé zařadila do sestavy na prostných salto vzad a zvládla tak již dvě akrobatické řady. Na kladině předvedla vazbu skoků a celý obrat jednonož. Navíc Julie skákala přes stůl ve výšce 115 cm. Julinka zasluhuje za zvládnutí tohoto závodu obrovskou pochvalu. Byla velmi nervózní a na jejím cvičení to bylo znám, společně víme, kde máme rezervy … ovšem Julie vybojovala 5. místo, což je paráda.

Natálie Martináková a její dálková skok na kladině | Foto: Baranová, archiv oddílu

V kategorii VS4B starších závodila Natálie Martináková. Natálka také v této kategorii závodila poprvé a na kladině poprvé v závodě zařadila akrobatickou řadu pomalý přemet vzad a blecha. Natálka z vazby spadla ale i tak je pro nás nejlepší, že se nezalekla a v závodě vazbu zacvičila. Vybojovala 4. místo a medaile jí utekla o pouhou 0,1 bodu. Naty je obrovská bojovnice. Jsme na ni náležitě pyšní. Natálka se již učí požadavky juniorek a těžké sestavy piluje k dokonalosti. ♥

Eliška Zajíčková a čertík na prostných | Foto: Baranová, archiv oddílu

Ve stejné kategorii závodila i Eliška Zajíčková. Ta byla ze svého prvního startu v této obtížnosti velmi nervózní. Především na kladině byla její tréma velmi znát. Eliška dosáhla na 9. místo. Máme co zlepšovat.

Michaela Stuchlíková | Foto: Baranová, archiv oddílu

V kategorii VS5C závodila poprvé mezi juniorkami Michaela Stuchlíková. Míša předvedla druhou  nejhezčí kladinu a třetí nejlepší přeskok. Nepovedla se jí příliš prostná a celkově to stačilo na 4. místo. Medaile Míši utekla o pouhých 0,1 bodu. Což je v gymnastice mírně pokrčená noha. Rozdíly v celkovém hodnocení byly mezi děvčaty minimální.

Holky si závod společně užily a o tom to přesně je.

Zajíčková, Martináková, Hlaváčová, Stuchlíková | Foto: Baranová, archiv oddílu