Memoriál Petra Poly v Chropyni

Johana Kocurková na kladině

Prvním závodem jarní části závodní sezóny v roce 2017 byl závod „Memoriál Petra Poly“ v Chropyni. Již po čtrnácté se v neděli 15. 1. 2017 sešli gymnastky v Chropyni, aby změřili po zimní přestávce své síly. Závod byl ve znamení nemoci a tak s nízkou účastí. Závodu se účastnilo 34 závodnic z 5 oddílů (Vsetín, Frenštát pod Radhoštěm, Moravská Ostrava, Chropyně, Dobřichovice). Závodilo se v gymnastickém čtyřboji ve volných sestavách. Závodnice byly rozděleny do šesti věkových kategorií.

Náš oddíl reprezentovala v závodě pouze Johana Kocurková, která startovala mezi staršími žákyněmi, ročním 2005 – 2003. Johanka měla těžký los, začínala na kladině. Kladina ji zradila a ztrátu dvou bodů za dva pády již nedokázala ani přes vzorné cvičení na přeskoku, bradlech a prostných dohnat. Bojovala ale se ctí a předváděla velmi pěkné výkony. V závodě měla nejobtížnější sestavy. Svou bojovností dosáhla na druhé místo a odvezla si krásnou a cennou stříbrnou medaili. Gratulujeme!